2019 lapkričio 15 d.

"Gyvenimas kaip šventė"

"Gyvenimas kaip šventė" -  taip vadinosi blaivybės klubo "Optimalistas" renginys Molėtuose. 2019 m. lapkričio 13 dieną į klubą Molėtuose susirinko gausus molėtiškių ir svečių būrys.

Dalyvavo rajono meras Saulius Jaunieka.

Klubo susirinkime pristatytas sobriologijos mokslas. Pasisakiusieji pažymėjo, jog žmogus gimsta blaivus, ir tik aplinka suformuoja alkoholį ir kitas psichoaktyvias medžiagas vartojantį žmogų. Visuomenė neįsisąmonina alkoholio kaip narkotiko reikšmės, jo sukeliamos žalos, prasidedančios net ne nuo pirmo išgerto alkoholio lašo, o nuo teigiamos nuostatos į šį narkotiką, matomo pavyzdžio.

Renginyje Vyskupo Motiejaus Valančiaus blaivystės Sąjūdžiui atstovavo pirmininkas Vaidotas Jakubonis, Valdemaras Šimėnas ir kiti sąjūdžio nariai. Pirmininkas, kaip ir kiti pasisakantys, pažymėjo, kad Pasaulio sveikatos organizacijos alkoholis narkotiku pripažintas jau 1975 metais. Priminė susirinkusiems Kalnų parke vykusią alkoholio išpylimo akciją, papasakojo Blaivystės sąjūdžio įkūrimo įstoriją.

Kalbėjusieji vienareikšmiškai liudijo, kad gyvenimas be alkoholio yra tikra šventė, kurios netemdo narkotinis poveikis, ir kiekvienas žmogus gali nuveikti žymiai daugiau, bendrauti su artimaisiais ir draugais gerokai dažniau, įvairiau ir įdomiau. Gyvenimas be alkoholio suteikia galimybę išbandyti naujus dalykus. Užstalės gyvenimas tikrai nesuteikia tokios šventės, kaip aktyvi veikla.

Iš auditorijos buvo užduotas klausimas "kaip gyventi su visišku alkoholiku". Susirinkusieji turėjo ką atsakyti bei ką pasiūlyti. Pirmiausia, reikalinga tinkama nuostata į alkoholį. Būtina sukurti alkoholikui nepakančią aplinką, jog jis suprastų, kiek gali prarasti, o nuolaidžiavimai tik atitolina sprendimą pasukti blaiviu keliu. Būtinas supratimas, kad skleidžiama daug neteisingų mitų, supratimas, kokie neteisingi įsitikinimai mus veikia. O tą suprasti gali padėti kuo įvairiausios organizacijos: nuo anoniminių alkoholikų, AL-ANON alkoholikų giminaičių paramos organizacijų iki sąmoningą blaivybę propaguojančių klubų ir sąjūdžių.