2019 kovo 18 d.

Knyga ir stikliukas lygu knygų mugė?

Viešas kreipimasis kultūros puoselėtojams, knygų mugės organizatoriams

Knyga ir stikliukas lygu knygų mugė?

Džiaugiamės dėl Lietuvoje plėtojamos skaitymo kultūros, inicijuojamų diskusijų, naujų ir žinomų autorių pristatymų. Knygų mugė tampa nepamainoma autorių, skaitytojų, žiūrovų kūrybingų ir aktyvių žmonių susibūrimo vieta. Renginiai, susitikimai, pasirodymai ne vienam pranoksta lūkesčius.            

Tačiau, mes, pasisakantys už blaivią Lietuvą, buvom labai nemaloniai nustebinti, 2019 m. vasario 21-24 d. vykusios Vilniaus Knygų mugės metu pamatę vienos knygų leidyklos skyrių, prekiaujantį alkoholiu. Mūsų nuomone, švietėjiška knygų mugės veikla niekaip nesuderinama su prekyba alkoholiu. Be to, Knygų mugėje lankosi nemažai mokyklinio amžiaus paauglių ir tokiose vietose, kur skatinama kultūra prekiauti alkoholiu, yra mažių mažiausiai neetiška.

Knygų mugės organizatorių norėtume viešai paklausti:

Ar viešam renginyje, skirtam pritraukti taip pat ir jaunimą, būtinas alkoholio vartojimas?

Ar taip ir toliau propaguojamas mitas, jog kūryba be alkoholio neįmanoma?

Ar knygos mugės biudžetui toks svarbus pelnas iš alkoholio pardavimo?

Ar pataikavimas alkoholio vartotojams yra kultūros dalis?

Manome, jog tokiame renginyje, kur renkasi dabartinė ir būsimoji kūrybinė karta, neturėtų būti alkoholio, skirto svaigintis, o ne skaityti ir rašyti knygas. Ateityje tikimės, kad organizatoriai atsižvelgs į tai, jog alkoholis ir kultūra visgi suka skirtingais keliais, ir nebesiūlys knygų mugės lankytojams svaigintis alkoholiu.

 

Vyskupo Motiejaus Valančiaus blaivystės  sąjūdžio

Vilniaus skyriaus aktyvas

Vaidotas Jakubonis

+ 370 6 79 333 48

 vaidotasjakub@yahoo.com