2017 gruodžio 08 d.

Konferencija-Kongresas

Į 2017 lapkričio 17 dieną Vilniuje vykusį Lietuvos valančiukų sąskrydį ir kongresą susirinko daugiau nei 200 moksleivių pasisakančių už blaivų gyvenimo būdą.

Renginys prasidėjo šventomis Mišiomis Vilniaus arkikatedroje, po jų eitynėmis Gedimino prospektu. Eitynių metu skambėjo šūkiai, "blaivūs tėvai - laimingi vaikai", "Vilnius blaivus - miestas gražus" bei, žinoma, visiems aplinkui skelbta jog "mes už blaivią Lietuvą". Moksleivių grandinė išsitęsė dešimtis metrų ir pasiekę Seimo prieigas jau net ir patys jauniausi įsijautę traukė blaivius šūkius. Juk blaivybė sveikos visuomenės siekiamybė ir ja reikia ir turime didžiuotis nešdami šią žinią.

Konferencija „Mums reikėtų atsigręžti į M. Valančių ir eiti jo pramintu doros taku“ prasidėjo valančiukų sąskrydžio įkvepėjos, Mosėdžio valančiukų kuopos vadovės Virginos Jonkuvienės sveikinimais. Susirinkusius žavėjo moksleivių pasirodymai ir atliekamos dainos. Pasirodė Lazdijų, Tauragės, Viekšnių, Alytaus, Marijampolės, Kretingos valančiukai, tačiau ypatingo susižavėjimo susilaukė Mosėdžio ir Naisių moksleivių pasirodymai. Valančiukų taip pat laukė ir pranešimai apie M. Valančių, psichologinį atsparumą ir alkoholio prevenciją. Labai džiaugiamės, jog po visų pasirodymų mokiniai galėjo atsigaivinti "Kubuš" gėrimu ir rėmėjų dovanoti sausainiai suteikė daugiau energijos. Konferenciją globojo seimo narė Levutė Staniuvienė.

Iš įvairių Lietuvos kampelių susirinkusius moksleivius pasitiko turininga programa, pažintinės ekskursijos po sostinę. Labiausiai vaikai norėjo pasivaikščioti po senamiestį, kiti pamatyti "Aušros vartus", aplankė bažnytinio paveldo muziejų. Jiems buvo įdomu eiti siauromis gatvelėmis ir natūraliai kilo klausimas, kiek gi Vilniuje yra bažnyčių?

Valančiukus suvienijo „Ateik ir pakviesk draugus“ projekto, finansuoto Lietuvos  moksleivių neformaliojo švietimo centro, veiklos besitęsenčios visą rudenį žemaitijoje, suvalkijoje ir dzūkijoje. Žemaitijoje valančiukai darbavosi kūrybinėse dirbtuvėse, lipdė iš molio, liejo dėmelias, dekoravo knygas repetavo dainas ir šokius. Suvalkijoje keliavo Sudūvos šviesuolių takais, aplankė J. Matulaičio tėviškę, J. Basanavičiaus tėviškę bei V. Kudirkos gimtasiąs vietas. Dzūkijoje lankė Metelių regioninį parką, lipo į piliakalnius, bokštus ir dalyvavo diskgolfo varžybose Lazdijų mero taurei laimėti. Valančiukus vienijo ir pamokslas nuostabioje vietoje pastatytoje Kryžių koplyčioje. Visas išvykas vainikuodadavo Lietuvos valančiukų ąžuoliuko sodinimas, o M. Valančiaus tėviškėje sodinant ąžuoliuką grojo kapela ir į dangų buvo paleisti baltasparniai balandžiai.

Sąskrydį organizuoja Marijampolės Vyskupo Motiejaus Valančiaus blaivystės sąjūdis su partneriais. Projektą remia prekybos ir paslaugų įmonė "Osama", savo klientams tiekianti "Kubuš", "Tymbark" sultis, mineralinį vandenį "Vytautas" bei daugiau nei 1600 skirtingų produktų.

 

 Konferencija žiniasklaidoje:

http://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/193824#wowzaplaystart=555000&wowzaplayduration=30000

https://play.tv3.lt/programos/tv3-zinios/891762?autostart=true


 

Konferencijos įrašas Lietuvos Respublikos Seime:

https://www.youtube.com/watch?v=4Hpzie05pQc