2010 rugsėjo 29 d.

Konkursas „Draugystė sveikatai“

Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija kviečia visus 15-19 metų amžiaus jaunuolius prisijunkti prie nerūkančiųjų ir laimėti vertingus prizus. Vasaros metu Lietuvoje ir Latvijoje vyksiantis konkursas „Draugystė sveikatai“ yra puiki galimybė suvienijus jėgas visiems drauge atsikratyti šio žalingo įpročio, pagerinti sveikatą ir gauti apdovanojimą už nuveiktus darbus ir įdėtas pastangas.

Konkursas „Draugystė sveikatai“, startuojantis birželio 8 dieną , kviečia jaunimą suburti 5 asmenų komandą, kurią sudaro 2 rūkantieji ir 3 nerūkantys asmenys, ir atrasti daug įdomesnių ir naudingesnių laisvalaikio praleidimo būdų nei rūkymas. Dalyviai konkurso metu įsipareigoja mėnesį nerūkyti, o nerūkantieji – nepradėti rūkyti. Nerūkymo laikotarpiu dalyviai ieškos sveikų, įdomių ir išradingų būdų leisti laisvalaikį, mėgautis sveiku gyvenimo būdu. Konkurso organizatoriai viliasi, kad konkursas motyvuos paauglius drauge ieškoti malonių žalingo įpročio atsisakymo būdų, o nerūkantis jaunimas bus padrąsintas aktyviau skatinti rūkančiuosius bičiulius nustoti rūkyti.

Tabako pramonė į rūkančiųjų gretas nuolat stengiasi privilioti, kuo daugiau jauno amžiaus žmonių. Vaikydamiesi visuomenėjė nusistovėjusių stereotipų, jog rūkyti yra madinga, vyriška, patrauklu, jaunuoliai rūkyti pradeda išties ankstyvame amžiuje. Noras kuo anksčiau „įstoti“ į suaugusiųjų gretas, nulemia tai, kad 15-19 metų amžiaus jaunimas jau ne tik yra bandęs rūkyti, bet ir yra priklausomi nuo šio žalingo įpročio. Lietuvoje su rūkymo problema jaunimo tarpe jau ne kartą stengtasi kovoti įvairių konkursų pagalba. Konkursas „Draugystė sveikatai“ yra pagrįstas konkursų „Nerūkanti klasė“, „Nerūkantis Europietis“, „Mesk ir laimėk“ gerąją patirtimi.

Konkursą laimėjusi komanda galės pati pasirinkti prizą, kurio vertė 1000 eurų (po 200 eurų kiekvienam nariui), aktyviausia ir išradingiausia komanda gaus papildomą 300 eurų vertės prizą. Konkurso dalyviams ir įdomiausių namų darbų autoriams bus suteikta galimybė dalyvauti dviejų dienų tarptautiniame renginyje, vyksiančiame Latvijos ir Lietuvos pasienyje 2010 m. rugpjūčio 21- 22 d., kur laimėtojams bus įteikiami prizai.

Šį konkursą organizuoja Latvijos ir Lietuvos Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos. Konkursą „Draugystė sveikatai“ remia Europos komisijos kampanija „HELP – Už gyvenimą be tabako“. Šio konkurso tikslas paskatinti rūkančiuosius mesti rūkyti, o nepradėjusius ir toliau nerūkyti, padedant vienas kitam rūkymą keisti turiningu laisvalaikiu bei sveiku gyvenimo būdu.

 

Visos konkurso sąlygos, išsamesnė informacija bei dalyvių registracija konkurso svetainėje www.draugystesveikatai.lt