2010 rugsėjo 24 d.

Suomijoje keičiasi požiūris į besaikį alkoholio vartojimą. Dauguma suomių pritaria, jog reikalinga riboti alkoholio vartojimo poreikį.

Iš tiesų, pagal atliktą tyrimą, Suomiai sutiktikų su didesniais apribojimais ir draudimais skirtais stipriesiems alkoholiniams gėrimams.

Tyrimas atskleidė, kad Suomiai vis mažiau toleruoja išgertuves ir didžioji dauguma pritaria tam kad visuomenė yra per daug atlaidi alkoholio apsinuodijimui. Ši dauguma tikėtųsi daugiau pardavimų apribojimų aptarnaujant girtus piliečius.

Maždaug 70 procentų suomių pasiruošę tam, kad leistina alkoholio koncentracijos norma vairuotojams būtų sumažinta iki 0,2 promilės.

Daugiau nei 40 procentų suomių tiki, jog sprendžiant nacionalinę alkoholio vartojimo problemą padėtų alkoholio mokesčių reguliavimas. Taip pat dauguma suomių pritartų uždrauti alkoholio reklamą skirtą propaguoto alkoholinius gėrimus.

Pastebėtina tai, kad bet kuriuo tyrimu aspektu moterys pasirodė mažia liberalios nei vyrai alkoholio vartojimo atžvilgiu. Taip pat rytų suomijoje žiūrima žymiai puritoniškiau į alkoholio vartojimą, bei pagal amžiaus grupes neigiama nuostata auga didėjant amžiui.

Tai buvo trečias Suomijos sveikatos skatinimo centro atliktas tyrimas, kuriame apklausta apie 1000 suomių, kurių amžius tarp 15 ir 79 metų.

 

Šaltinis: YLE News (Finland) - Finns Less Tolerant of Alcohol Consumption

Attitudes towards alcohol consumption and binge drinking in Finland have hardened significantly, with a majority of Finns agreeing on the need for restraint in alcohol use.

http://www.yle.fi/uutiset/news/2010/09/finns_less_tolerant_of_alcohol_consumption_1983229.html